Twój sposób korzystania z internetu zmienia się szybko, bardzo szybko. Wystarczy porównać sposób wyszukiwania z przed paru lat do obecnego. Teraz, kiedy potrzebujesz informacji natychmiast, nie czekasz na powrót do domu, żeby usiąść przed komputerem. Przeglądasz informacje na telefonie a odpoczywasz oglądając tablet. I to właśnie kolejny rok będzie należeć do tych narzędzi.

Każda strona internetowa powinna być przygotowana na urządzenia mobile, niezależnie od tego, czy użytkownik będzie się logować z iPhona, tabletu marki ACER czy ebooka. Witryna powinna przede wszystkim poprawnie się wyświetlać, i być prosta w nawigacji. Dlatego też, jeśli chcesz zapewnić użytkownikowi naprawdę dobre „user experiance”, zainwestuj w stronę Responsywną. Jest co najmniej 8 powodów:

1. Responsywna strona www to jedna strona dla wszystkich urządzeń

Jeżeli użytkownik szuka strony www, np. przez telefon, a ta jest źle zoptymalizowana pod urządzenia mobile wyszukiwarka albo nie pokaże jej w sugerowanych wynikach, albo poszukująca osoba wejdzie i wyjdzie.

Ponadto, źle zoptymalizowana strona, która nie współpracuje z urządzeniami mobilnymi wyższy współczynnik odrzuceń.

2. Strona responsywna daje nam jeden adres URL

Dlaczego jeden adres URL jest pozytywnym zjawiskiem? Ponieważ nie ma duplikatów treści w różnych konfiguracjach np. m.strona.pl czy strona.mobi.

Responsywna strona postawiona na jednym – takim samym adresie URL łatwiej się indeksuje i jest dużo łatwiejsza w optymalizacji.

3. Responsywne strony wyżej w wyszukiwarkach dla telefonów

Strona, która jest dobrze zoptymalizowana i przyjazna dla urządzeń mobilnych, automatycznie będzie wyżej w wynikach wyszukiwarek. Dzieje się tak za sprawą szybszego, łatwiejszego i automatycznego indeksowania.

Aż 90% konsumentów w Stanach Zjednoczonych posiada urządzenia mobilne. Aż 57% z nich ma możliwość korzystania z sieci za pomocą tych narzędzi. Dlatego tak ważne jest, aby firma, jakiej szukają – znalazła się w wynikach wyszukiwarki. W Polsce sytuacja cały czas się zmienia – na korzyść smartphonów i tabletów.

4. Responsywne strony mają większą siłę i moc!

Strony responsywne są bardzo przyjazne dla SEO, wyświetlane w różnych konfiguracjach, mają tą samą treść. W praktyce wygląda to tak, że indeksowanie będzie poprawne dla wyszukiwarek mobilnych, jak i tych na Twoim komputerze. Jedna domena – wiele zalet.

Inaczej dzieje się w przypadku wielu domen i tej samej treści. Wówczas masz prawo się obawiać, że algorytmy google nie będą dobrze  indeksować twojej strony,. albo zaindeksuje nie tą, którą trzeba.

5. Strony responsywne mają jeden profil linków

Mając wiele stron dla różnych użytkowników – komputerów, telefonów, tabletów – nie możemy zbudować odpowiedniego profilu linków albo jesteśmy zmuszeni pozycjonować wiele adresów na raz.

6. Design responsywnych stron jest łatwiejszy w obsłudze

Strony responsywne zawsze dobrze się wyświetlają na urządzeniach mobilnych. W ten sposób treść jest łatwa w odbiorze, a nawigacja po witrynie – instynktowna, nie wymaga dodatkowych działań (jak np. zbliżanie). Zauważyłeś już, że jest to wygodniejsze, prawda?

7. Strona responsywna jest łatwiejsza do administracji

Zarządzanie wieloma stronami może przyprawić o ból głowy. A przecież wydajniej jest pracować nad jedną. Można wtedy dobrze administrować, nie zapominając o niczym. Stosujemy wtedy też jedną strategię SEO, a nadmiar czasu można przeznaczyć na udoskonalanie układu, treści i wyświetleń.

8. Responsywne strony są polecane przez Google

Chyba o lepszy powód nie trzeba! Z wyszukiwarki google korzysta 67% internautów na świecie i 90% w Polsce. Ten wynik mówi sam za siebie, aby stronę Twoją lub Twojej firmy udoskonalić. Responsywna wersja to lepsze indeksowanie, jeden adres URL. Jest elastyczna dla każdych urządzeń i wygodniejsza dla Ciebie.

Zastanawiasz się czy potrzebujesz strony Mobilnej? Pomyśl o tym w inny sposób. Ile razy, siedząc przed laptopem czy monitorem, sięgałeś po telefon aby coś sprawdzić. Czy to stronę, powiadomienia w social media? Wszyscy to robimy. Urządzenia mobilne wpisują się w nasze życie, są zawsze pod ręką, dlatego tak ważne jest, aby Twoja witryna była widoczna w wynikach wyszukiwania. Więc jeśli zastanawiasz się jeszcze, czy lepiej zbudować drugą stroną na urządzenia mobilne obok obecnej, czy jednak przekonstruować już to nad czym tak długo pracowałeś – odpowiedz sobie na pytanie: Wolisz mniej pracy teraz i dużo problemów później czy trudniejsze przeniesienie i spokojny sen przez długi czas?

Ostatnie Posty

Wpisz Komentarz