Blog Wykreowani | Skuteczne pozycjonowanie stron i sklepu internetowego

6 praw skutecznego marketingu

Kwiecień 18, 2016 przez Oliwia

3.7
(3)

1. Poznaj swoich odbiorców.
Dostosuj treść komunikatu do potencjalnego klienta. Pojawiaj się w miejscach, które są przez nich najczęściej odwiedzane, zwracaj uwagę na treść w unikatowy sposób, w odpowiednim czasie i miejscu. Poznaj zachowania i reakcje odbiorców, ich upodobania i przede wszystkim myśl jak oni.

2. Czytaj, testuj i obserwuj.
Korzystaj z dobra, jakim jest internet. Możesz znaleźć wiele źródeł na temat marketingu, a całą zdobytą wiedzę wykorzystaj w praktyce. Nie bój się testować zdobytej wiedzy, w rozsądny sposób. Obserwuj rynek i potrzeby klientów. Zwracaj uwagę na trendy reklamowe wśród konkurencji.

3. Wyznacz sobie cel.
Jeśli jeszcze nie posiadasz celu, warto się nad nim zastanowić. Opracuj strategię i trzymaj się jej w każdym momencie, chyba, że wymaga ona korekty. Analizuj i mierz wyniki, które osiągasz. Niech Twój cel będzie jasno określony, np. W tym roku zdobędę 300 klientów. Jeśli Twój cel jest nierealny, znajdź taki, z którym sobie poradzisz.

4. Określ zakres swoich możliwości.
Skoncentruj się na możliwościach, które posiadasz. zastanów się, czy to pokrywa się z celem, który sobie wyznaczyłeś. Przemyśl, czy stać Cię na przeprowadzenie działania, uwzględniając ewentualne potknięcia lub dodatkowe koszty. Jeśli już skoncentrujesz się na określonym działaniu, zacznij swoją drogę w marketingu, wciąż poszerzając zakres wiedzy i doprowadzając działanie do końca.

5. Pytaj.
Zawsze pytaj i rozmawiaj o swoim pomyśle, zwłaszcza jeśli masz wątpliwości. Proś o opiniowanie gotowego projektu zanim go opublikujesz. Czasem nawet najlepsze pomysły wymagają dopracowania.

6. Ucz się na swoich błędach.
Jeśli coś poszło nie tak jak powinno, wyciągaj wnioski z lekcji, którą dostałeś. Pamiętaj, że jest wiele rozwiązań, które zawsze możesz wykorzystać do naprawienia błędu. Szukaj alternatywnych rozwiązań i konsultuj je, zanim wykonasz następny ruch.


Kto jeszcze chce sprzedawać więcej przez Internet?

Chcesz sprawdzić jak możemy Ci pomóc zwiększyć sprzedaż?

  Jak przydatny był ten post?

  Kliknij gwiazdkę, aby ją ocenić!

  Average rating 3.7 / 5. Liczba głosów: 3

  Zobacz też:   Szybka wycena

   Adres Twojej strony to?

   Jak mogę się z Tobą skontaktować?

   Co otrzymasz?

   Strategię działań

   Audyt widoczności

   Atrakcyjną propozycję

   ...i wiele więcej!