Google Helpful Content Update – jak najnowsza aktualizacja Google wpłynie na wyniki wyszukiwania?

25.08.2023 | Wykreowani

Najnowsza aktualizacja Google Helpful Content Update wprowadzona w 1 kwartale 2023 roku ma na celu jeszcze bardziej usprawnić wyniki wyszukiwania i pozwolić wyszukiwarce Google na „głębsze zrozumienie contentu tworzonego z eksperckiego lub osobistego punktu widzenia. To kluczowe pod kątem kompleksowego procesu SXO (ang. Search Experience Optimization), dotyczącego zarówno pozycjonowania (SEO), jak i doświadczeń użytkowników (UX). Kierując się zasadami przedstawionymi w tym artykule, będziesz mógł tworzyć bardziej skuteczny content.

Google Helpful Update 2023 – 7 kluczowych nowości

Aktualizacja Google Helpful Update odpowiada za kilka istotnych zmian mających na celu poprawę doświadczeń użytkowników. Poniżej przedstawiamy szczegóły.

Odkrywanie wartościowych treści

Aktualizacja ma na celu odkrywanie „ukrytych perełek” w trudno dostępnych miejscach (np. w komentarzach pod wpisami blogowymi). Google tym sposobem chce wyświetlać więcej wartościowych treści w wynikach wyszukiwania.

Aktualizacje Google System

Aktualizacje systemu Google mają na celu zwiększenie bezpieczeństwa i niezawodności urządzeń z systemem Android oraz dostarczenie nowych i użytecznych funkcji. Dotyczą one m.in.:

systemu Android,
sklepu Google Play,
usług Google Play.

Aktualizacje Google System są dostępne dla telefonów, tabletów, urządzeń Android TV i Google TV, pojazdów z obsługą Android Auto, urządzeń Wear OS i urządzeń z systemem Chrome OS.

⦁ System przydatnych treści w Google Workspace

Aktualizacje Google Workspace wprowadzają nowe funkcje i produkty. Istnieje również system przydatnych treści, który ma na celu promowanie oryginalnego i przydatnego contentu w wynikach wyszukiwania. Można o tym znaleźć więcej informacji na stronie Google Workspace Updates Blog.

⦁ Aktualizacja systemu przydatnych treści

Google wprowadza stopniową aktualizację systemu przydatnych treści, która ma na celu odnajdywanie wartościowego contentu w trudno dostępnych miejscach w sieci (np. wątki na forum) i wyświetlanie ich w wynikach wyszukiwania. Dobrym przykładem w tym przypadku jest serwis Quora odpowiadający na ważne pytania użytkowników.

⦁ Aktualizacja recenzji w Google z kwietnia 2023

Aktualizacja recenzji Google z kwietnia 2023 skupia się głównie na sygnałach związanych z doświadczeniami użytkowników. Wpływa na algorytm systemu recenzji Google.

⦁ Inne aktualizacje Google w 2023

Google systematycznie wprowadza zmiany w swoim algorytmie, które mogą mieć wpływ na wyniki wyszukiwania. Poszczególne aktualizacje mają na celu poprawę wyników wyszukiwania, skupiając się na istotnych, jakościowych, aktualnych i unikalnych treściach.

⦁ Aktualizacje Google z czerwca 2023

W czerwcu 2023 Google wprowadziło szereg aktualizacji, w tym zoptymalizowany interfejs użytkownika dla aplikacji Google Wallet na smartfonach. Ponadto udostępniono wsparcie dla Gpay oraz animacje w portfelu Google.

Google Helpful Content Update – podsumowanie

Biorąc pod uwagę obecne standardy, należy przede wszystkim zadbać o doświadczenia użytkowników. Jeżeli będziesz tworzył treści zgodnie z zasadami UX, wypozycjonujesz swoją stronę zdecydowanie szybciej, niż w przypadku dbania wyłącznie o SEO. W 2023 roku liczy się głównie wartościowy, czytelny i merytoryczny content.

FAQ – najczęstsze pytania i odpowiedzi [Google Helpful Content Update]

Poniżej przedstawiamy najczęstsze pytania i odpowiedzi na temat Google Helpful Content Update!

⦁ Jak działa system przydatnych treści?

System przydatnych treści ma na celu lepsze promowanie oryginalnego i przydatnego contentu tworzonego przez ludzi i dla ludzi w wynikach wyszukiwania Google. Generuje on sygnały dla automatycznych systemów rankingowych, które pozwalają wyświetlać użytkownikom treści satysfakcjonujące i odsuwać na dalszy plan content niespełniający oczekiwań.

⦁ Co to jest Google Helpful Content Update?

Google Helpful Content Update to aktualizacja algorytmu wyszukiwania Google, która nagradza treści skupione na potrzebach użytkowników i obniża wartość treści pisanych wyłącznie pod kątem wyszukiwarek.

⦁ Jak mogę zoptymalizować swoje treści pod kątem Google Helpful Content Update?

Aby zoptymalizować swoje treści pod kątem Google Helpful Content Update, zalecamy tworzenie treści, które są oryginalne, przydatne i skoncentrowane na potrzebach użytkowników. Unikaj tworzenia contentu niskiej jakości, pisanego głównie dla wyszukiwarek. Postaw na wartościowy, merytoryczny i pomocny content.

⦁ Jak aktualizacja Google Helpful Content wpływa na ruch na mojej stronie?

Aktualizacja Google Helpful Content ma wpływ na pozycje zajmowane przez Twoją stronę w organicznych (naturalnych) wynikach wyszukiwania. Wiąże się to także z liczbą użytkowników, którzy odnajdą Twoją witrynę i skorzystają z proponowanych usług lub zakupią konkretne produkty.

⦁ Czy aktualizacja Google Helpful Content ma wpływ na ranking mojej strony?

Aktualizacja Google Helpful Content może mieć wpływ na ranking twojej strony w wynikach wyszukiwania Google. Aktualizacja ta ma na celu promowanie treści wysokiej jakości i obniżanie pozycji contentu, który jest niewystarczający (np. pod kątem wyczerpania tematu).

Źródła:
⦁ https://www.rebelmouse.com/2023-google-updates
⦁ https://support.google.com/product-documentation/answer/11412553?hl=en
⦁ https://workspaceupdates.googleblog.com/2023/
⦁ https://www.stanventures.com/blog/google-algorithm-updates/
⦁ https://www.searchenginejournal.com/google-april-2023-reviews-update/484503/
⦁ https://digitrio.com.sg/google-algorithm-updates/
⦁ https://www.techtimes.com/articles/292436/20230609/google-system-launches-updates-june-2023-ui-optimization-foldables-find.htm
⦁ https://developers.google.com/search/updates/helpful-content-update
⦁ https://www.makeuseof.com/tips-to-write-for-google-helpful-content-update/


Oceń tekst

Average rating 5 / 5. Liczba głosów: 1

  Szybka wycena

  Adres Twojej strony to?

  Jak możemy się z Tobą skontaktować?

  Co otrzymasz?

  Strategię działań

  Audyt widoczności

  Atrakcyjną propozycję

  ...i wiele więcej!