Jak zareklamować swoją firmę za darmo?

Maj 17, 2016 przez Oliwia

Sposobów na reklamę jest niezliczona ilość. Z jednej strony jest Adwords, z drugiej pozycjonowanie, a jeszcze z innej reklama lokalna czy cała ogromna kampania reklamowa. Wyliczać można długie godziny, lecz wszystkie większe sposoby reklamy wiąże pewien czynnik – budżet.

Co jeżeli rozwijamy powoli swój własny start up całkowicie bez jakichkolwiek zysków. Ponosimy same koszty, ale nie poddajemy się i chcemy działać dalej. Co zrobić wtedy? Jak rozreklamować swój własny mały, lecz rosnący w siłę biznes? Sposobów jest kilka.

 1. Facebook! – większość osób korzysta z FB. Dziennie każdy z nas minimum kilkukrotnie przegląda tablice i sprawdza czy ktoś nie wrzucił czegoś nowego. Czy to nie jest dobre miejsce na start? Załóżcie sobie profil, wrzucajcie regularnie posty angażując społeczność do akcji i przy okazji rozreklamujcie swój produkt. Zacznijcie od znajomych i pozwólcie, żeby słuch o Was poszedł dalej. Bądźcie kreatywni.
 2. Instagram – następny niezwykle potężny social media, z resztą tych samych twórców co FB. Jeżeli Waszym targetem są osoby młode, które zawsze mają przy sobie smartphona w którym zainstalowany jest instagram, czemu się tam nie pojawić? Stwórzcie instagrama firmowego, pokazujcie co się dzieje u Was w firmie, dajcie od siebie materiały typu behind the scenes. Zainteresujcie użytkownika, a co za tym idzie z czasem i klienta.
 1. napchat – forma pozwalająca nawiązać jeszcze większą relacje z użytkownikiem. Posty na snapie zazwyczaj nie są mocno obowiązujące. Są luźne, nigdzie się nie zapisują i w większości przypadków można zobaczyć je tylko raz. Daj się poznać Twoim klientom prywatnie. Pokaż jaką jesteś osobą i udowodnij, że masz coś do zaoferowania.
 2. Google Plus Lokalnie – Stwórz wizytówkę firmy, oznacz się na mapach Google, dodaj kilka zdjęć i bądź widoczny.
 3. Youtube – co szkodzi nagrać materiał filmowy za darmo, wrzucić go później na YT i samemu sobie wymyślić reklamę? A może stanie się to viralem?
 4. Blog – daj coś od siebie. Przekaż swoją wiedzę, a jeżeli okaże się ona wartościowa to ludzie sami do Ciebie przyjdą. Załóż bloga na swojej stronie firmowej, zachęcaj do czytania i sam pisz rzetelne i pełne wiedzy teksty z Twojej dziedziny.

Czy to nie proste? Wyobraź sobie teraz co może się stać jak połączysz wszystkie te opcje. Jak będziesz aktywny, oraz jak będziesz odsyłał ludzi z jednego profilu na drugi. To może zadziałać ???? Reklama za darmo jest możliwa, lecz oczywiście wymaga poświecenia czasu i pracy, ale bez tego nic się nie osiągnie.


Oceń tekst

Average rating 5 / 5. Liczba głosów: 2

  Szybka wycena

  Adres Twojej strony to?

  Jak możemy się z Tobą skontaktować?

  Co otrzymasz?

  Strategię działań

  Audyt widoczności

  Atrakcyjną propozycję

  ...i wiele więcej!