Jak reklamować swoją firmę w Internecie? | Pozycjonowanie w Internecie

Jak zareklamować swoją firmę za darmo?

Maj 17, 2016 przez Oliwia

5
(2)

Sposobów na reklamę jest niezliczona ilość. Z jednej strony jest Adwords, z drugiej pozycjonowanie, a jeszcze z innej reklama lokalna czy cała ogromna kampania reklamowa. Wyliczać można długie godziny, lecz wszystkie większe sposoby reklamy wiąże pewien czynnik – budżet.

Co jeżeli rozwijamy powoli swój własny start up całkowicie bez jakichkolwiek zysków. Ponosimy same koszty, ale nie poddajemy się i chcemy działać dalej. Co zrobić wtedy? Jak rozreklamować swój własny mały, lecz rosnący w siłę biznes? Sposobów jest kilka.

 1. Facebook! – większość osób korzysta z FB. Dziennie każdy z nas minimum kilkukrotnie przegląda tablice i sprawdza czy ktoś nie wrzucił czegoś nowego. Czy to nie jest dobre miejsce na start? Załóżcie sobie profil, wrzucajcie regularnie posty angażując społeczność do akcji i przy okazji rozreklamujcie swój produkt. Zacznijcie od znajomych i pozwólcie, żeby słuch o Was poszedł dalej. Bądźcie kreatywni.
 2. Instagram – następny niezwykle potężny social media, z resztą tych samych twórców co FB. Jeżeli Waszym targetem są osoby młode, które zawsze mają przy sobie smartphona w którym zainstalowany jest instagram, czemu się tam nie pojawić? Stwórzcie instagrama firmowego, pokazujcie co się dzieje u Was w firmie, dajcie od siebie materiały typu behind the scenes. Zainteresujcie użytkownika, a co za tym idzie z czasem i klienta.
 1. napchat – forma pozwalająca nawiązać jeszcze większą relacje z użytkownikiem. Posty na snapie zazwyczaj nie są mocno obowiązujące. Są luźne, nigdzie się nie zapisują i w większości przypadków można zobaczyć je tylko raz. Daj się poznać Twoim klientom prywatnie. Pokaż jaką jesteś osobą i udowodnij, że masz coś do zaoferowania.
 2. Google Plus Lokalnie – Stwórz wizytówkę firmy, oznacz się na mapach Google, dodaj kilka zdjęć i bądź widoczny.
 3. Youtube – co szkodzi nagrać materiał filmowy za darmo, wrzucić go później na YT i samemu sobie wymyślić reklamę? A może stanie się to viralem?
 4. Blog – daj coś od siebie. Przekaż swoją wiedzę, a jeżeli okaże się ona wartościowa to ludzie sami do Ciebie przyjdą. Załóż bloga na swojej stronie firmowej, zachęcaj do czytania i sam pisz rzetelne i pełne wiedzy teksty z Twojej dziedziny.

Czy to nie proste? Wyobraź sobie teraz co może się stać jak połączysz wszystkie te opcje. Jak będziesz aktywny, oraz jak będziesz odsyłał ludzi z jednego profilu na drugi. To może zadziałać ???? Reklama za darmo jest możliwa, lecz oczywiście wymaga poświecenia czasu i pracy, ale bez tego nic się nie osiągnie.


Kto jeszcze chce sprzedawać więcej przez Internet?

Chcesz sprawdzić jak możemy Ci pomóc zwiększyć sprzedaż?

  Jak przydatny był ten post?

  Kliknij gwiazdkę, aby ją ocenić!

  Average rating 5 / 5. Liczba głosów: 2

  Zobacz też:   Szybka wycena

   Adres Twojej strony to?

   Jak mogę się z Tobą skontaktować?

   Co otrzymasz?

   Strategię działań

   Audyt widoczności

   Atrakcyjną propozycję

   ...i wiele więcej!