Reklamy na Gmailu

Kwiecień 13, 2016 przez Oliwia

W jaki sposób działają reklamy na Gmailu?

Jak każda reklama, ta, która zostanie skierowana do internautów korzystających z usług Gmaila przyniesie rezultaty. Bardzo istotna jest intencja nadania reklamy. Jeśli chcemy ją kierować do stałych klientów, aby wzmocnić z nimi relację, należy ustawić kierowanie reklam na domenę. W ten sposób możemy oferować użytkownikom dodatkowe produkty, dać informację o promocjach i tym samym wykorzystać to narzędzie jako up-selling czy cross-selling. Kiedy w zamiarze mamy pozyskanie nowych klientów, kierowanie powinno zostać ustawione za pomocą demografii lub przez wykorzystanie informacji o zainteresowaniach, wieku, itd.
Tego typu reklamy muszą przedstawiać niezwykle ciekawe oferty mówiące o zniżkach, ofercie lub wyłączności na daną usługę lub produkt. Taka oferta musi być unikatowa, atrakcyjna oraz zachęcająca do odwiedzenia strony.

Dzięki tego typu reklamom mamy możliwość dotrzeć do ogromnej ilości odbiorców, co w rezultacie zwiększa sprzedaż produktów.

Korzystając z Gmail Ads, posiadamy możliwość stworzenia kilku typów reklam na poziomie szablonowym.
1. Szablon obrazu
Wykorzystywany dla silnego efektu wizualnego.

2. Szablon pojedynczej promocji
Reklama, za pomocą której promujemy konkretny produkt opisując go i dodając zdjęcia.

3. Szablon różnych produktów
Idealny sposób reklamy dla sklepów internetowych, które chcą przedstawić do 6 produktów lub grup produktów.

4. Szablon katalogu
Daje możliwość przedstawienia 6 produktów lub grup produktów wraz z opisem. Ten szablon wyróżnia grafikę główną oraz umożliwia dodanie 3 elementów graficznych.

5. Szablon niestandardowy w HTML
Jeśli powyższe szablony nie są wystarczające, warto stworzyć szablon w HTML, który można wbudować do rozwiniętej reklamy. Lista dozwolonych pól znajduje się w supporcie Google.

Przed wysyłką warto przejrzeć reklamę pod kątem własnych oczekiwań w stosunku co do reklam, jasności komunikatów, przejrzystości graficznej. Jeśli posiadamy już stworzony szablon, należy pamiętać o dostosowaniu godzin wysyłki reklam do czasu, w którym internauci mają czas na sprawdzenie poczty, np. w trasie do pracy, czy w porze obiadowej .


Oceń tekst

Average rating 5 / 5. Liczba głosów: 2

  Szybka wycena

  Adres Twojej strony to?

  Jak możemy się z Tobą skontaktować?

  Co otrzymasz?

  Strategię działań

  Audyt widoczności

  Atrakcyjną propozycję

  ...i wiele więcej!