Trendy sprzedażowe e-commerce w branży modowej i beauty – 5 przykładów

1.08.2023 Wykreowani

Jakie są najważniejsze trendy sprzedażowe e-commerce w branży modowej i beauty? Obecnie sklepy zwracają szczególną uwagę na rozkwit sprzedaży online (szczególnie po pandemii koronawirusa), personalizacje i doświadczenia klientów oraz zrównoważony rozwój i eko świadomość. Ważne są także innowacyjne technologie, a także inkluzja i różnorodność.

1. Rozkwit sprzedaży online

Coraz więcej klientów w branży modowej oraz beauty decyduje się na zakupy online z powodu wygody, szerokiego wyboru i łatwości porównywania produktów. Dla przykładu – w całym 2023 roku amerykańscy klienci mają wydać blisko 24,5 miliarda dolarów na zakupy beauty i kosmetyków online.

2. Personalizacja i doświadczenia klientów

Marki w branży mody i beauty coraz bardziej skupiają się na personalizacji oferty i doświadczenia zakupowego. Wykorzystują sztuczną inteligencję (AI) oraz uczenie maszynowe, aby dostosować oferty i rekomendacje do indywidualnych preferencji klientów. Personalizowane doświadczenia zakupowe (np. testy kolorów makijażu w wirtualnej rzeczywistości VR czy personalizowane plany pielęgnacji skóry), stają się w tym sektorze coraz popularniejsze.

Plany pielęgnacji skóry od L'Oreal

3. Zrównoważony rozwój i eko świadomość

Klienci coraz bardziej przywiązują wagę do zrównoważonego rozwoju i ekologicznych praktyk w branży mody i beauty. Marki angażujące się w zrównoważoną produkcję, etyczne techniki i redukcję odpadów, zyskują zaufanie klientów i zwiększają swoją przewagę konkurencyjną. Zrównoważone opakowania, naturalne składniki kosmetyków i odpowiedzialne łańcuchy dostaw są coraz bardziej pożądane przez klientów.

4. Innowacyjne technologie

Sztuczna inteligencja (AI), rozszerzona rzeczywistość (AR) oraz wirtualna rzeczywistość (VR) coraz częściej znajdują zastosowanie w branży mody i beauty. Dobrym przykładem w tym przypadku jest m.in.:

⦁ wirtualne przymierzanie ubrań i makijażu,
⦁ personalizowane rekomendacje produktów oparte na analizie skóry,
⦁ wirtualne pokazy mody.

Wykorzystanie innowacyjnych technologii przyciąga uwagę klientów i poprawia interakcję z marką.

5. Inkluzja i różnorodność

Klienci coraz częściej oczekują, że marki w branży mody i beauty będą reprezentować różnorodność i promować inkluzję. Brandy, które angażują się w różnorodne kampanie reklamowe, oferują szeroki zakres kolorów skóry i rozmiarów oraz promują różne style i indywidualność, budują silniejsze relacje z klientami i zwiększają bazę stałych klientów.

Źródła :

https://www.shopify.com/enterprise/beauty-ecommerce-trends
https://www.yieldify.com/free-guides/beauty-ecommerce-trends/
https://www.mayple.com/blog/beauty-ecommerce
https://www.forbes.com/sites/forbesmarketplace/2023/03/21/the-future-of-e-commerce-trends-to-watch-in-2023/
https://blog.converted.in/en-us/blog/beauty-ecommerce-trends-tips-and-strategies-in-2023-full-guide


Oceń tekst

Average rating 0 / 5. Liczba głosów: 0

  Szybka wycena

  Adres Twojej strony to?

  Jak możemy się z Tobą skontaktować?

  Co otrzymasz?

  Strategię działań

  Audyt widoczności

  Atrakcyjną propozycję

  ...i wiele więcej!