Wizytówka Google: jak ją wykorzystać, aby zwiększyć widoczność i rozpoznawalność swojej firmy?

18.01.2024 | Wykreowani

Wizytówka Google to bezpłatne narzędzie, które może pomóc firmom dotrzeć do większej liczby klientów. Pozwala ona na dodanie informacji o firmie, takich jak adres, godziny otwarcia, numer telefonu i strony internetowe, do wyszukiwarki Google i Map Google.

Artykuł ten stworzyliśmy jako odpowiedź na często zadawane pytania przez naszych klientów, którzy chcieli zgłębić temat Wizytówki Google w kontekście ich własnych firm. Dowiesz się z niego, jak za pomocą kilku prostych kroków stworzyć i zoptymalizować swoją Wizytówkę Google, jak ją udostępnić oraz jak wykorzystać ją w marketingu lokalnym. Lektura wpisu zajmie niecałe 10 minut, zatem do dzieła!

Dlaczego Twoja firma potrzebuje Wizytówki Google?

Obecność w internecie to kluczowy element strategii marketingowej każdej nowoczesnej firmy. Wizytówka Google, znana również jako Google Moja Firma, jest bezpłatnym narzędziem, które pozwala przedsiębiorcom na efektywne zarządzanie tym, jak ich biznes jest prezentowany w usługach Google, w tym w wyszukiwarce i na mapach

Wizytówka Google jest ważna dla firm z kilku powodów. Po pierwsze, pozwala ona na zwiększenie widoczności firmy w wyszukiwarce Google. Firmy z wizytówką Google zyskują nie tylko większą widoczność w wynikach wyszukiwania, ale również budują zaufanie wśród potencjalnych klientów poprzez wyświetlanie aktualnych informacji, zdjęć oraz opinii. 

Po drugie, wizytówka może pomóc firmie w zwiększeniu rozpoznawalności marki. W jaki sposób? Odpowiedź jest prosta – wizytówka Google to skuteczny sposób na promocję Twojej firmy i dotarcie do nowych klientów. Dzięki niej możesz:

 • pokazać się potencjalnym klientom, którzy szukają Twojej firmy w wyszukiwarce Google lub Mapach Google,
 • ułatwić klientom znalezienie Twojej firmy,
 • zamieścić ważne informacje o swojej firmie, takie jak adres, godziny otwarcia, numer telefonu i strony internetowe,
 • zebrać opinie i oceny klientów. 

Po trzecie, wizytówka Google może być wykorzystywana do generowania leadów i sprzedaży. W jaki sposób? 

 1. Poprzez zwiększenie widoczności firmy w wyszukiwarce –  gdy potencjalny klient szuka firmy z Twojej branży, Twoja wizytówka może pojawić się w wynikach wyszukiwania i doprowadzić go na Twoją stronę internetową.
 2. Poprzez udostępnianie informacji o firmie –  udostępniając  informacje o Twojej firmie, takich jak godziny otwarcia, lokalizacja, oferowane produkty lub usługi, zdjęcia i opinie klientów, pomagasz potencjalnym klientom podjąć decyzję o skorzystaniu z Twojej oferty.
 3. Poprzez umożliwienie potencjalnym klientom kontaktu z firmą – wizytówka Google zawiera informacje kontaktowe firmy (numer telefonu, adres e-mail i adres strony internetowej), dzięki którym potencjalni klienci mogą łatwo skontaktować się z Tobą, aby uzyskać więcej informacji lub złożyć zamówienie.

Pierwsze kroki do stworzenia profesjonalnej Wizytówki Google.

Aby rozpocząć tworzenie Wizytówki Google, niezbędne jest posiadanie konta Google dla swojej firmy. Proces rejestracji w Google Moja Firma wymaga podania dokładnych informacji, takich jak nazwa firmy, adres, numer telefonu oraz kategoria działalności. Stworzenie wizytówki Google jest bardzo proste. Aby utworzyć wizytówkę, wykonaj następujące kroki:

 1. Przejdź do strony Google Moja Firma – https://www.google.com/intl/pl/business/
 2. Kliknij „Utwórz profil firmy”.
 3. Wprowadź informacje o swojej firmie, takie jak nazwa, adres, godziny otwarcia i numer telefonu.
 4. Kliknij „Utwórz”.

Po utworzeniu wizytówki możesz ją skonfigurować, dodając do niej dodatkowe informacje, takie jak: logo firmy, zdjęcia, oferty i promocje, linki do stron internetowych i mediów społecznościowych. 

Kluczowe informacje, które powinny znaleźć się w Twojej Wizytówce Google.

Użytkownicy często szukają nie tylko nazwy firmy, ale również szczegółów, które pomogą im podjąć decyzję o skorzystaniu z oferty. Upewnij się, że Twoja wizytówka zawiera:

 • Nazwę firmy – powinna być zgodna z nazwą używaną na innych materiałach promocyjnych.
 • Adres – dokładny adres, który ułatwi klientom odnalezienie Twojej lokalizacji.
 • Godziny otwarcia – aktualne godziny pracy, które informują kiedy klient może odwiedzić Twoją firmę lub skontaktować się z Tobą.
 • Numer telefonu – umożliwia szybki kontakt i zwiększa zaufanie do Twojej marki.
 • Link do strony internetowej – kieruje ruch bezpośrednio na Twoją witrynę, gdzie klient może znaleźć więcej informacji.
 • Opinie klientów – pozytywne recenzje mogą znacząco wpłynąć na decyzje potencjalnych klientów.
 • Zdjęcia – profesjonalne zdjęcia przyciągają uwagę i budują wizerunek firmy.

Dokładność i kompletność informacji w Twojej Wizytówce Google to nie tylko kwestia wygody dla użytkowników. To również czynnik, który wpływa na pozycjonowanie lokalne w wynikach wyszukiwania. Regularne aktualizacje danych, takich jak godziny otwarcia podczas świąt czy dodawanie aktualnych ofert specjalnych, mogą znacząco zwiększyć zaangażowanie klientów. Nie zapominaj również o odpowiedziach na pytania i opinie – to pokazuje, że zależy Ci na klientach i ich doświadczeniach związanych z Twoją firmą. Jeśli zależy Ci na zwiększeniu widoczności online i przyciągnięciu potencjalnych klientów, regularnie optymalizuj swoją Wizytówkę Google. 

Jak udostępnić wizytówkę Google?

Wizytówkę Google można udostępnić na różne sposoby. Można podać link do niej na stronie internetowej firmy, czy w mediach społecznościowych. 

Istnieje kilka sposobów na udostępnienie wizytówki Google. Możesz:

 • udostępnić link do wizytówki,
 • nadać uprawnienia dostępu do wizytówki. 

Aby udostępnić link do wizytówki, wykonaj następujące kroki:

 1. Przejdź do swojej wizytówki Google https://www.google.com/intl/pl_pl/business/ 
 2. Kliknij w 3 kropki widoczne po prawej stronie

 3. Wybierz „Ustawienia profilu firmy”.

 4. Wybierz “Menedżerowie”.

 5. Kliknij “Dodaj”.

 6. Wpisz adres e-mail osoby, której chcesz nadać dostęp.
 7. Zaznacz pozycję “Menadźer”.
 8.  Kliknij “Zaproś”.

 

Do zaproszonej osoby zostanie wysłany komunikat mailowy, który trzeba zatwierdzić. Wizytówka Google będzie wówczas dostępna dla wybranego użytkownika i będzie można zacząć ją edytować.

Wizytówka Google – niezbędne narzędzie dla każdej firmy.

Wizytówka Google to nie tylko narzędzie do zwiększania widoczności i rozpoznawalności marki. To również cenne źródło informacji dla potencjalnych klientów. Dzięki wizytówce Google użytkownicy mogą dowiedzieć się o firmie wszystkiego, co jest dla nich istotne, w tym o jej lokalizacji, godzinach otwarcia, ofercie produktów lub usług, a także o opiniach innych klientów.

W związku z tym, warto zadbać o to, aby wizytówka Google była kompletna i aktualna. W ten sposób zapewnisz potencjalnym klientom wszystkie niezbędne informacje, które pomogą im podjąć decyzję o skorzystaniu z Twojej oferty.

 


Oceń tekst

Average rating 0 / 5. Liczba głosów: 0

  Szybka wycena

  Adres Twojej strony to?

  Jak możemy się z Tobą skontaktować?

  Co otrzymasz?

  Strategię działań

  Audyt widoczności

  Atrakcyjną propozycję

  ...i wiele więcej!