Kampanie marketingowe Google Ads i Facebook Ads - reklama Kraków

Reklama na Facebooku i w Google – dlaczego warto?

Nie ma praktycznie osoby, która potrafi korzystać z internetu, a nie słyszała nigdy o Facebooku, czy Google. To miejsca, gdzie wielu ludzi spędza długie godziny na przeglądaniu interesujących ich tematów. Zdecydowanie warto wykorzystać ten fakt, aby wyświetlać w nich swoje reklamy. Kampanie na Facebooku, czy w Google Ads to nowoczesne sposoby dotarcia do odbiorców, które pozwalają na uzyskanie sprzedaży tak naprawdę już od pierwszego dnia. Trzeba jednak pamiętać, że działania w sieciach reklamowych wymagają wiedzy, doświadczenia i prawidłowej strategii – właśnie w tym pomoże Ci agencja reklamowa Wykreowani na terenie Krakowa!

Co jest potrzebne do rozpoczęcia skutecznych kampanii Facebook Ads?

Do rozpoczęcia wyświetlania reklam na Facebooku wystarczy założenie strony firmowej tzw. fanpage oraz konta reklamowego. W większości przypadków bardzo istotne jest posiadanie dobrze zaprojektowanej strony internetowej, choć nie jest to regułą. Wielu ludzi po przejściu przez ten etap, decyduje się na zamieszczenie posta i kliknięcie w dobrze widoczny przycisk „Promuj”, co niestety nie jest dobrą praktyką, gdyż to zaawansowane ustawienia kampanii gwarantują nam najbardziej zoptymalizowane wyniki.

Szczególnie w przypadku sklepów internetowych niezwykle istotna jest prawidłowa konfiguracja pixela – czyli skryptu, którego zadanie polega na zbieraniu danych na temat zachowania użytkowników w witrynie oraz podjętych przez nich działań. Osoba niezaznajomiona z menadżerem reklam Facebooka może niestety nie poradzić sobie z tym zadaniem, co może skutkować wieloma błędami, a nawet utratą lub błędnym interpretowaniem danych o użytkowniku.

W agencji Wykreowani pracują specjaliści od reklam na Facebooku, którzy dysponują wiedzą i praktyką w tworzeniu skutecznych kampanii. Warto wspomnieć, że popularny portal społecznościowy Instagram jest również w posiadaniu Facebooka – z tego powodu na jednym poziomie możemy reklamować się w tych w dwóch miejscach!

Zalety płatnej reklamy na Facebooku

Reklamy na Facebooku sprawdzą się w przypadku praktycznie każdej branży. Warto bowiem wspomnieć, że największą zaletą tego narzędzia reklamowego jest uniwersalność i możliwość dostosowania kampanii do konkretnego celu np. sprzedaży, kontaktu telefonicznego, subskrypcji, czy skorzystania z formularza. Jeżeli zatem chcemy włączyć kampanie na Facebooku w nasz „model biznesowy”, mamy ku temu odpowiednie narzędzia.

Kolejną niezwykle ważną zaletą Facebook Ads jest zdecydowanie możliwość skalowania. Zarówno osoby z relatywnie niskim budżetem, jak i firmy inwestujące ogromne kwoty w marketing, mogą znaleźć tutaj swój skuteczny kanał sprzedażowy. Warto jednak wiedzieć, że nie da się przewidzieć „wyników” na zasadzie proporcji. Zakładając, że inwestujemy 100 zł w reklamę i sprzedajemy produkty za 1000 zł, nie oznacza to, że zwiększając budżet 10-krotnie w takim samym stopniu zwiększymy przychody. Reklamy na Facebooku wymagają bowiem kompleksowego podejścia na bazie konkretnej strategii.

Dobrze zoptymalizowane reklamy nie wymagają dużo uwagi. Zlecając wykonanie reklam na Facebooku profesjonalnej agencji w Krakowie, możesz skupić się na właściwej działalności – zajmowaniem się obsługą Klientów i dbaniem o uatrakcyjnianie swojej oferty. Właśnie dlatego tak wielu przedsiębiorców, dzięki skorzystaniu z naszej oferty rozwija się jeszcze dynamiczniej!

Zalety płatnej reklamy Google Ads

Google Ads to narzędzie, które zostało uruchomione ponad 20 lat temu. W tym momencie stanowi największe źródło przychodów tego potentata na rynku IT. Zasada działania reklam w sieci reklamowej Google różni się nieco od strategii przyjętej przez Facebook’a. W głównej mierze system opiera bowiem swoje działanie na już zbudowanym zainteresowaniu – reklamy wyświetlane są na rzeczywiste zapytania internautów w związku z naszą ofertą. Mając zatem sklep internetowy z obuwiem, możemy kierować kreację do osób, które wpisują w wyszukiwarce frazę „obuwie męskie” lub inne. Z reguły zapewnia to wyższy wskaźnik współczynnika konwersji w porównaniu z portalem Marka Zuckerberga.

Tak samo jak w przypadku Facebook’a – skuteczne wykorzystanie narzędzia Google Ads wymaga wiedzy i pewnego „obeznania” w świecie Google. Pomimo, że osoby niezaznajomione z technologią są w stanie bez problemu stworzyć pierwszą kampanię to wciąż rozwój, optymalizacja i skalowanie wymaga specjalistycznego podejścia. Agencja interaktywna jest w stanie oprzeć swoje działania o skuteczną strategię, dzięki czemu minimalizuje ryzyko nierentowności reklam w Google.

Google umożliwia reklamę tekstową w sieci wyszukiwań (możemy zobaczyć ją po wpisaniu popularnych fraz w wyszukiwarkę), jak również produktową – w formie graficznej karuzeli nad wynikami wyszukiwań. Zaawansowane i inteligentne narzędzia pozawalają także na tworzenie kreacji graficznych wyświetlanych na stronach internetowych, które oferują przestrzeń dla reklamodawców.

Warto również wspomnieć o możliwości docierania do osób, które weszły już w interakcję z naszą witryną lub firmą. Remarketing to kolejny poziom w reklamach Google Ads, a wykorzystywanie tych możliwości pozwala na uzyskanie niesamowitych wyników. Nie trać jednak czasu na uczenie się tego wszystkiego od zera – pomożemy Ci zarabiać na reklamach w Google znacznie szybciej.

Dlaczego warto współpracować z agencją Wykreowani?

Zaufanie firm działających na terenie Krakowa zdobyliśmy poprzez owocną współpracę w zakresie Facebook i Google Ads. Do każdego projektu podchodzimy z pełnym zaangażowaniem i odpowiednim przygotowaniem. Dokładnie badamy branżę i konkurencję, aby znaleźć „niuanse” pozwalające nam w realizacji skutecznych kampanii. Nasze doświadczenie i wiedza sprawiają, że szybko dochodzimy do odpowiednich wniosków bez tracenia budżetu Klienta.

Serdecznie zapraszamy do współpracy przedsiębiorców z Krakowa i okolic. W przypadku jakichkolwiek pytań lub chęci uzyskania wyceny – zachęcamy do kontaktu telefonicznego, mailowego lub wizyty w siedzibie naszej agencji.

Firmy,

Które nam zaufały

Jakub Matusik
Jakub Matusik
2022-04-02
Adam
Adam
2021-12-12
Uczciwe warunki
Seb eK
Seb eK
2021-11-24
Po ponad rocznej współpracy zdecydowanie należy się 5 gwiazdek. Polecam!
Damian Wroński
Damian Wroński
2021-10-13
Są dobrzy w tym co robią, współpraca to czysta przyjemność! Polecam
Wojciech Jabłoński
Wojciech Jabłoński
2021-10-04
Pełen profesjonalizm od samego początku. Jedyna firma która podeszła do tematu na 100% po 3 miesiącach widzimy progres w pozycjonowaniu. Polecam :)
Kasia Matuszewska
Kasia Matuszewska
2021-10-02
Wiedza i doświadczenie. Fantastyczne podejście do klienta. Super ludzie, którzy dbają o Twój budżet. Polecam jeśli wcześniej nie miałeś dobrych doświadczeń, agencja ciągnęła kasę a efektów nie było. Wykreowani to odczarują
Krystian Rokicki
Krystian Rokicki
2021-09-22
Kwapcia 420
Kwapcia 420
2021-09-22
Jakub Świderski
Jakub Świderski
2021-09-22
Mega doświadczenie i wiedza. Dostałem dokładnie to, czego moja firma potrzebowała. Zrozumiałem na czym polegały błędy, rozumiem teraz nad czym pracować i w którym kierunku się rozwijać. Dziękuję
Natalia J
Natalia J
2021-07-22

  Szybka wycena

  Adres Twojej strony to?

  Jak mogę się z Tobą skontaktować?

  Co otrzymasz?

  Strategię działań

  Audyt widoczności

  Atrakcyjną propozycję

  ...i wiele więcej!