Domena0
(0)

Co to jest domena? Gdzie ją kupić? Czy jest ważna?

Domena to unikalny adres internetowy, służący do identyfikacji lokalizacji strony internetowej w Internecie. Adres domeny składa się zwykle z nazwy strony oraz rozszerzenia, np. google.com lub wikipedia.org.

Jest wiele rodzajów rozszerzeń, np. narodowe (pl., eu.), funkcjonalne (edu., gov.), czy regionalne (krakow.pl). Rozszerzenie w domenie umożliwia zidentyfikowanie typu i charakteru strony internetowej. Istotne jest jego dopasowanie. Powinno przekazywać odpowiednie przesłanie lub informację dla użytkowników.

Nazwa domeny (np. Google) jest również ważnym elementem identyfikacyjnym i marketingowym. Może wpłynąć na jej widoczność i popularność w Internecie. Dzięki niej użytkownicy mogą łatwo zapamiętać i znaleźć stronę, a także zidentyfikować markę lub tematykę strony.
Domena pełni też rolę adresu poczty elektronicznej, ponieważ adres e-mail zwykle zawiera nazwę domeny, np. jan.kowalski@mojadomena.pl.

Każda domena musi być unikalna i nie może być już zarejestrowana przez innego użytkownika. Rejestracja domeny umożliwia też założenie strony internetowej, utworzenie skrzynki pocztowej, tworzenie subdomen, a także wiele innych funkcji.
Warto zastanowić się nad wyborem nazwy domeny i jej rozszerzenia, aby uniknąć późniejszych zmian, co może wpłynąć negatywnie na właściwą identyfikację strony. Domena służy jako podstawowy element funkcjonowania strony internetowej i jej obecności w Internecie.


Kto jeszcze chce sprzedawać więcej przez Internet?

Chcesz sprawdzić jak możemy Ci pomóc zwiększyć sprzedaż?

  Oceń tekst

  Average rating 0 / 5. Liczba głosów: 0

   Szybka wycena

   Adres Twojej strony to?

   Jak możemy się z Tobą skontaktować?

   Co otrzymasz?

   Strategię działań

   Audyt widoczności

   Atrakcyjną propozycję

   ...i wiele więcej!