Błąd 4045
(1)

Błąd 404 – dlaczego się pojawia?

Błąd 404 to komunikat, który pojawia się na stronie internetowej, gdy użytkownik próbuje uzyskać dostęp do strony, która nie istnieje na serwerze.

Jest to jeden z najczęstszych błędów, z którymi spotykają się użytkownicy internetu.

Przyczyny błędu 404

Do strony internetowej kieruje nas specjalny adres określany terminem URL (Uniform Resource Locator) Jest on ciągiem znaków składającym się z kilku elementów, takich jak protokół (np. http lub https), nazwa domeny (np. google.com), ścieżka (np. /search) oraz opcjonalnie numer portu. Dzięki temu adres URL określa dokładne położenie i nazwę konkretnego zasobu w Internecie, którym jest np. plik dźwiękowy lub obraz .

Zatem przyczyny błędu 404 mogą być różne – może to być po prostu zwykła literówka w adresie strony, ale również możemy mieć już nieaktualny adres, bo administrator go zmienił, a nawet strona może być już usunięta.

Jak samodzielnie  zlikwidować błąd 404.

Należy najpierw zidentyfikować przyczynę problemu.

Przede wszystkim sprawdź, czy wpisujesz poprawnie adres strony zwracając szczególną uwagę na wszystkie kropki i znaki np. ukośnik „/” zwany slashem.  Możesz też spróbować ponownie wpisać adres strony w  nowym  oknie.

Jeśli próbujesz uzyskać dostęp do strony za pomocą linku, upewnij się, że link jest poprawny. Spróbuj kliknąć na link ponownie lub spróbuj skopiować i wkleić go bezpośrednio do przeglądarki.

Dobrze jest też odświeżyć stronę  klikając przycisk odświeżania w przeglądarce (w menu na górze po lewej stronie) lub używając klawisza F5 na klawiaturze. Może to pomóc w załadowaniu strony ponownie, jeśli była to tylko chwilowa awaria serwera.

Jeśli nadal masz problem z dostępem do strony, skontaktuj się z właścicielem strony internetowej, aby uzyskać pomoc.


Kto jeszcze chce sprzedawać więcej przez Internet?

Chcesz sprawdzić jak możemy Ci pomóc zwiększyć sprzedaż?

  Oceń tekst

  Average rating 5 / 5. Liczba głosów: 1

   Szybka wycena

   Adres Twojej strony to?

   Jak możemy się z Tobą skontaktować?

   Co otrzymasz?

   Strategię działań

   Audyt widoczności

   Atrakcyjną propozycję

   ...i wiele więcej!