Content0
(0)

Co to jest Content? Jak go tworzyć? Dlaczego jest ważny?

Content to po angielsku treść, zawartość. W kontekście marketingu internetowego są to wszelkie publikowane informacje, które mają na celu przyciągnięcie uwagi użytkowników i zainteresowanie nimi.

Jest to najważniejszy czynnik, wpływający na pozycjonowanie strony internetowej w wynikach wyszukiwania, bowiem wyszukiwarki internetowe, takie jak Google, wychwytują z tekstu tzw. słowa-klucze. To jeden z głównych sposobów oceny jakości i wartości treści na stronie, a to wpływa na jej pozycjonowanie i widoczność w wynikach wyszukiwania.

Na content składa się całość wpisu , czyli oferta, cennik, opis kategorii itp. Ale nie jest to tylko treść reklamowa. To pojęcie szersze, odnosi się do różnego rodzaju treści publikowanych online, takich jak posty na blogach, filmy, podcasty itp. Chociaż nie wszystki content jest treścią reklamową, to content marketing jest jednym ze sposobów na promowanie produktów i usług.

Jeśli jest dobry, przyczynia się do zwiększenia zainteresowania stroną a w konsekwencji do zainteresowania się potencjalnych klientów naszą ofertą.

 

Jak wygląda dobry content?

Treść musi zainteresować czytelnika, najlepiej już nagłówkiem. Musi być dostosowana do grupy docelowej do której kierujemy przekaz. Zatem czasem powinna być atrakcyjna wizualnie, aby nie znudzić czytelnika, lub profesjonalna i merytoryczna. Treść nie powinna być ani zbyt banalna, ani zbyt trudna, w czym pomaga dobór właściwego języka przekazu, formy i zwrócenie uwagi na preferencje i oczekiwania potencjalnych odbiorców.
Tworząc content musimy wziąć pod uwagę wiele czynników psychologicznych, dobrać odpowiednie formy przekazu i spojrzeć na naszą treść oczami czytelnika.


Kto jeszcze chce sprzedawać więcej przez Internet?

Chcesz sprawdzić jak możemy Ci pomóc zwiększyć sprzedaż?

  Oceń tekst

  Average rating 0 / 5. Liczba głosów: 0

   Szybka wycena

   Adres Twojej strony to?

   Jak możemy się z Tobą skontaktować?

   Co otrzymasz?

   Strategię działań

   Audyt widoczności

   Atrakcyjną propozycję

   ...i wiele więcej!