Co to jest CPC? - Cost per Click - Gdzie go się używa?

CPC0
(0)

Co to jest Crawler? Jak działa? Do czego służy?

Skrót CPC oznacza Cost per Click (koszt za każde pojedyncze kliknięcie). Jest to model płatności w reklamie internetowej, w którym reklamodawca płaci wyłącznie za każde kliknięcie w jego reklamę przez użytkownika. Reklamodawca ustala maksymalną stawkę, jaką jest w stanie zapłacić za jedno kliknięcie w jego reklamę. CPC jest jednym z najpopularniejszych modeli płatności w reklamie internetowej. Reklamodawcy mogą monitorować skuteczność swoich kampanii, analizować koszty kliknięć oraz optymalizować kampanie, aby osiągać lepsze wyniki przy niższych kosztach. W ramach modelu CPC, reklamodawcy określają maksymalną stawkę, którą są gotowi zapłacić za jedno kliknięcie w swoją reklamę.

Modele rozliczeniowe w reklamie to różne sposoby ustalania kosztów związanych z wyświetleniem lub kliknięciem reklamy. W zależności od modelu, reklamodawca może płacić za wyświetlenie reklamy, za kliknięcie w reklamę lub za osiągnięcie konkretnych celów biznesowych związanych z kampanią.

Inne modele rozliczeniowe stosowane w marketingu internrtowym to:

 • CPM – cost per mille – koszt tysiąca wyświetleń,
 • CPE -cost per engagement – koszt zaangażowania,
 • CPA -cost per action – koszt działania,
 • CPV – cost per view – koszt obejrzenia.
 • CPL (Cost per Lead) – model, w którym reklamodawca płaci tylko wtedy, gdy użytkownik zostaje przekierowany na stronę landingową i zostawia na niej swoje dane kontaktowe.

Wybór odpowiedniego modelu rozliczeniowego zależy od celów reklamowych oraz specyfiki kampanii reklamowej. Każdy z tych modeli ma swoje zalety i wady, a dobór odpowiedniego modelu powinien uwzględniać koszty oraz oczekiwane wyniki kampanii reklamowej.


Kto jeszcze chce sprzedawać więcej przez Internet?

Chcesz sprawdzić jak możemy Ci pomóc zwiększyć sprzedaż?

  Jak przydatny był ten post?

  Kliknij gwiazdkę, aby ją ocenić!

  Average rating 0 / 5. Liczba głosów: 0

   Szybka wycena

   Adres Twojej strony to?

   Jak mogę się z Tobą skontaktować?

   Co otrzymasz?

   Strategię działań

   Audyt widoczności

   Atrakcyjną propozycję

   ...i wiele więcej!