Favicon - Wykreowani

Favicon0
(0)

Favicon to krótki skrót od angielskiego wyrażenia „favorite icon”, co można przetłumaczyć na polski jako „ulubiona ikona”. Jest to niewielka grafika, która jest wykorzystywana jako ikona strony internetowej wyświetlana w pasku adresu przeglądarki, karcie przeglądarki, zakładkach i innych miejscach. Pomaga wyróżnić się na tle innych stron. To nasze internetowe logo.

Favicon pozwala na łatwe rozpoznanie witryny przez użytkowników. Służy do wizualnej identyfikacji strony internetowej, co może wpłynąć pozytywnie na budowanie wizerunku marki.
Dodatkowo, favicon może pomóc w identyfikacji witryny wśród wielu innych otwartych kart i przeglądanych witryn, co z kolei może ułatwić użytkownikom nawigację i w konsekwencji sprawić, że nasz potencjalny klient będzie chętniej odwiedzał naszą, a nie inną stronę.

Logo firmy to graficzne przedstawienie nazwy firmy lub symbolu, które reprezentuje markę. Ze względu na niewielki format faviconu nie zawsze możemy tam zamieścić  nazwę i logo firmy tak, aby było czytelne dla użytkownika.
Chociaż favicon i logo firmy są różnymi rzeczami, warto zastosować między nimi spójny styl graficzny i kolorystykę, aby ułatwić rozpoznawalność naszej firmy i uniknąć pomyłek, czyli utraty potencjalnego klienta na rzecz innej firmy.


Kto jeszcze chce sprzedawać więcej przez Internet?

Chcesz sprawdzić jak możemy Ci pomóc zwiększyć sprzedaż?

  Jak przydatny był ten post?

  Kliknij gwiazdkę, aby ją ocenić!

  Average rating 0 / 5. Liczba głosów: 0

   Szybka wycena

   Adres Twojej strony to?

   Jak mogę się z Tobą skontaktować?

   Co otrzymasz?

   Strategię działań

   Audyt widoczności

   Atrakcyjną propozycję

   ...i wiele więcej!