FTP0
(0)

Co to jest FTP? Jak działa? Jak się z nim połączyć?

FTP to skrót od angielskiego terminu „File Transfer Protocol”, czyli protokół transferu plików między komputerami połączonymi z siecią internetową.
FTP działa w oparciu o połączenie klient-serwer, w którym klient łączy się z serwerem za pomocą zbioru reguł i procedur określających sposób, w jaki powinny być przesyłane lub pobierane pliki.

FTP Jest często używany do przesyłania dużych plików, takich jak grafiki, filmy, dokumenty lub programy komputerowe, pomiędzy serwerami i komputerami użytkowników.
Pozwala na przesyłanie plików w obie strony między serwerem a klientem, a także umożliwia modyfikację i zarządzanie plikami na serwerze. W tym kontekście protokoły transferu są kluczowe dla funkcjonowania Internetu.

Protokoły przesyłania mogą także obejmować procedury uwierzytelniania i szyfrowania, które zapewniają bezpieczeństwo przesyłanych danych. Użytkownicy FTP muszą zazwyczaj zalogować się na serwer FTP przy użyciu nazwy użytkownika i hasła, aby uzyskać dostęp do wybranych plików.

FTP jest jednym z najstarszych i najprostszych sposobów na przesyłanie szczególnie dużych plików w Internecie i jest wciąż powszechnie stosowany w wielu dziedzinach, takich jak np. backup danych.


Kto jeszcze chce sprzedawać więcej przez Internet?

Chcesz sprawdzić jak możemy Ci pomóc zwiększyć sprzedaż?

  Oceń tekst

  Average rating 0 / 5. Liczba głosów: 0

   Szybka wycena

   Adres Twojej strony to?

   Jak możemy się z Tobą skontaktować?

   Co otrzymasz?

   Strategię działań

   Audyt widoczności

   Atrakcyjną propozycję

   ...i wiele więcej!