Co to jest FTP? Jak działa? Jak się z nim połączyć? | Wykreowani

FTP0
(0)

Co to jest FTP? Jak działa? Jak się z nim połączyć?

FTP to skrót od angielskiego terminu „File Transfer Protocol”, czyli protokół transferu plików między komputerami połączonymi z siecią internetową.
FTP działa w oparciu o połączenie klient-serwer, w którym klient łączy się z serwerem za pomocą zbioru reguł i procedur określających sposób, w jaki powinny być przesyłane lub pobierane pliki.

FTP Jest często używany do przesyłania dużych plików, takich jak grafiki, filmy, dokumenty lub programy komputerowe, pomiędzy serwerami i komputerami użytkowników.
Pozwala na przesyłanie plików w obie strony między serwerem a klientem, a także umożliwia modyfikację i zarządzanie plikami na serwerze. W tym kontekście protokoły transferu są kluczowe dla funkcjonowania Internetu.

Protokoły przesyłania mogą także obejmować procedury uwierzytelniania i szyfrowania, które zapewniają bezpieczeństwo przesyłanych danych. Użytkownicy FTP muszą zazwyczaj zalogować się na serwer FTP przy użyciu nazwy użytkownika i hasła, aby uzyskać dostęp do wybranych plików.

FTP jest jednym z najstarszych i najprostszych sposobów na przesyłanie szczególnie dużych plików w Internecie i jest wciąż powszechnie stosowany w wielu dziedzinach, takich jak np. backup danych.


Kto jeszcze chce sprzedawać więcej przez Internet?

Chcesz sprawdzić jak możemy Ci pomóc zwiększyć sprzedaż?

  Jak przydatny był ten post?

  Kliknij gwiazdkę, aby ją ocenić!

  Average rating 0 / 5. Liczba głosów: 0

   Szybka wycena

   Adres Twojej strony to?

   Jak mogę się z Tobą skontaktować?

   Co otrzymasz?

   Strategię działań

   Audyt widoczności

   Atrakcyjną propozycję

   ...i wiele więcej!