Htaccess0
(0)

Co to jest htaccess? Do czego służy? Jak z niego korzystać?

Jeżeli chcemy mieć swoją stronę internetową, musimy ją najpierw utworzyć, a następnie umieścić na serwerze hostingowym podłączonym do Internetu 24h/7. Teraz potrzebne jest nam narzędzie do określenia różnego rodzaju ustawień i parametrów funkcjonowania strony zgodnie z naszymi oczekiwaniami.
Do tego celu służy plik nazywany  .htaccess. Jest to plik konfiguracyjny serwera internetowego opartego na platformie Apache, który umożliwia użytkownikom określanie specyficznych ustawień dla witryny internetowej lub katalogu na serwerze, takich jak blokowanie lub umożliwienie dostępu do określonych stron, przekierowywanie użytkowników na inny adres URL, ustawienie haseł i wiele innych.

W pliku .htaccess można definiować reguły przekierowań, ustawienia zabezpieczeń, parametry kontroli dostępu do poszczególnych katalogów i plików, a także zmieniać ustawienia konfiguracyjne serwera, takie jak limity czasowe, rozmiar plików, lub dopuszczalne typy plików.

Plik .htaccess jest bardzo przydatnym narzędziem dla administratorów stron internetowych, umożliwiającym bardziej precyzyjne dostosowanie ustawień serwera i bezpieczeństwa witryny do indywidualnych potrzeb i wymagań klientów.


Kto jeszcze chce sprzedawać więcej przez Internet?

Chcesz sprawdzić jak możemy Ci pomóc zwiększyć sprzedaż?

  Oceń tekst

  Average rating 0 / 5. Liczba głosów: 0

   Szybka wycena

   Adres Twojej strony to?

   Jak możemy się z Tobą skontaktować?

   Co otrzymasz?

   Strategię działań

   Audyt widoczności

   Atrakcyjną propozycję

   ...i wiele więcej!