HTML0
(0)

Co to jest HTML? Do czego służy? Jak go używać?

HTML to język znaczników hipertekstu (ang. Hypertext Markup Language).
Jest to podstawowy język programowania dla stron internetowych, który umożliwia tworzenie i definiowanie struktury dokumentu HTML za pomocą znaczników, które opisują, jak przeglądarka internetowa powinna wyświetlać treść strony dla użytkownika.
Powstaje dokument HTML, czyli dokument hipertekstowy składający się z łączy (linków) pozwalających użytkownikom na swobodne poruszanie się pomiędzy różnymi dokumentami.

Znaczniki HTML pozwalają na tworzenie tekstów, tabel, formularzy, dodawanie obrazów, linków, oraz innych elementów, które można wykorzystać na stronie internetowej. Pozwalają też na dodawanie różnych atrybutów do elementów, takich jak np. rozmiar i kolor czcionki, styl, szerokość i wysokość obrazu itp.

Dzięki temu, że HTML jest standardowym językiem, który obsługiwany jest przez większość przeglądarek internetowych, strony internetowe stworzone za jego pomocą są dostępne dla szerokiej rzeszy użytkowników w całym świecie.

HTML to jeden z trzech elementów „trójki technologicznej” służących do tworzenia stron internetowych. Innymi dwoma elementami są CSS (Cascade Style Sheets), który umożliwia dodawanie stylów do strony internetowej, i JavaScript, który pozwala na dodanie interaktywności do strony. Wspólnie te trzy technologie pozwalają na tworzenie profesjonalnych i interaktywnych stron internetowych.


Kto jeszcze chce sprzedawać więcej przez Internet?

Chcesz sprawdzić jak możemy Ci pomóc zwiększyć sprzedaż?

  Oceń tekst

  Average rating 0 / 5. Liczba głosów: 0

   Szybka wycena

   Adres Twojej strony to?

   Jak możemy się z Tobą skontaktować?

   Co otrzymasz?

   Strategię działań

   Audyt widoczności

   Atrakcyjną propozycję

   ...i wiele więcej!