HTTP0
(0)

Co to jest HTTP? Do czego on służy? Co oznacza skrót?

HTTP to skrót od angielskiego terminu (Hypertext Transfer Protocol) czyli protokół transferu hipertekstu. Jest to protokół komunikacyjny wykorzystywany do przesyłania danych w Internecie. Określa on zasady przesyłania i odbierania danych między klientem – przeglądarką internetową, a serwerem.

Protokół HTTP działa na zasadzie żądanie-odpowiedź, gdzie klient wysyła żądanie do serwera, a serwer zwraca odpowiedź. Żądanie HTTP składa się z metody, adresu URL oraz nagłówków, które mogą zawierać dodatkowe informacje na temat żądania. Odpowiedź HTTP z kolei składa się z kodu stanu (określającego, czy żądanie zostało pomyślnie wykonane), nagłówków oraz treści odpowiedzi.

W praktyce z protokołem HTTP spotykamy się przy przeglądaniu każdej strony internetowej, gdyż jej adres URL widoczny jest w pasku przeglądarki (przedrostek http:// ). Wpisując adres poszukiwanej przez nas strony w Internecie automatycznie wysyłamy żądanie do serwera, aby pobrać treść tej strony. Dzieje się tak niezależnie od tego, czy korzystamy z aplikacji desktopowej, czy mobilnej.

HTTP jest fundamentalnym protokołem wykorzystywanym w Internecie i stanowi podstawę dla wielu innych protokołów, takich jak np. protokół FTP czy protokół SMTP. Jest wykorzystywany na całym świecie do przesyłania danych, a jego implementacja i rozwój są nadzorowane przez organizację IETF (Internet Engineering Task Force).


Kto jeszcze chce sprzedawać więcej przez Internet?

Chcesz sprawdzić jak możemy Ci pomóc zwiększyć sprzedaż?

  Oceń tekst

  Average rating 0 / 5. Liczba głosów: 0

   Szybka wycena

   Adres Twojej strony to?

   Jak możemy się z Tobą skontaktować?

   Co otrzymasz?

   Strategię działań

   Audyt widoczności

   Atrakcyjną propozycję

   ...i wiele więcej!