HTTPS0
(0)

Co to jest HTTPS? Do czego służy? Co oznacza ten skrót?

HTTPS to skrót od angielskiego terminu „Hypertext Transfer Protocol Secure”, czyli „Bezpieczny protokół transferu hipertekstu”.
HTTPS służy do zapewnienia bezpieczeństwa w trakcie przesyłania informacji między serwerem a przeglądarką internetową użytkownika i jest to bezpieczna wersja protokołu HTTP.

Zastosowanie HTTPS jest szczególnie ważne w przypadku przesyłania poufnych informacji, takich jak dane logowania, informacje finansowe czy dane osobowe. Większość stron internetowych wykorzystuje obecnie protokół HTTPS jako standard bezpieczeństwa.

HTTPS działa w oparciu o szyfrowanie SSL lub TLS. Są to protokoły zapewniające poufność i integralność przesyłanych danych, chroniąc je przed nieautoryzowanym dostępem lub modyfikacją. Używanie protokołu szyfrowanego jest preferowane przez Google i może mieć wpływ na pozycjonowanie naszej strony, choć nie jest to istotny czynnik.

Trzeba pamiętać ze używanie HTTPS nie chroni nas przed atakami cybernetycznymi i powinnyśmy być czujni uważając na podejrzane linki i e-maile, instalować programy antywirusowe i zabezpieczać nasze dane silnymi hasłami.


Kto jeszcze chce sprzedawać więcej przez Internet?

Chcesz sprawdzić jak możemy Ci pomóc zwiększyć sprzedaż?

  Oceń tekst

  Average rating 0 / 5. Liczba głosów: 0

   Szybka wycena

   Adres Twojej strony to?

   Jak możemy się z Tobą skontaktować?

   Co otrzymasz?

   Strategię działań

   Audyt widoczności

   Atrakcyjną propozycję

   ...i wiele więcej!