Co to jest Landing Page? Do czego służy? Jak go stworzyć?

Landing page0
(0)

Co to jest Landing Page? Do czego służy? Jak go stworzyć?

„Landing page” to termin używany w marketingu internetowym, który oznacza stronę internetową, na którą użytkownik trafia po kliknięciu w link lub reklamę. Nazywana jest też stroną docelową, albo produktową, bo jej zadaniem jest promocja i sprzedaż produktów lub usług, a jej celem jest zamiana użytkowników odwiedzających stronę internetową tylko w poszukiwaniu informacji w naszych potencjalnych klientów lub nabywców.

Strony te są proste i skupiają się na jednej, konkretnie zdefiniowanej akcji.

Aby strona produktowa działała prawidłowo – czyli spełniała swoje zadanie i była skuteczna – należy przede wszystkim jasno sprecyzować cel, jaki chcemy osiągnąć. Strona powinna być prosta i intuicyjna. Powinna też być dostosowana do urządzeń mobilnych, ponieważ coraz więcej użytkowników przegląda strony internetowe na swoich smartfonach lub tabletach.

Strony docelowe są często zoptymalizowane pod kątem konkretnych grup docelowych i słów kluczowych. Wybór grup do których są kierowane narzuca przy ich tworzeniu szereg warunków do uwzględnienia, takich jak wiek osób, wykształcenie, płeć, a to implikuje np. wygląd strony, czy używany język.
Generalnie przy budowaniu landing page należy skupić się na stworzeniu mocnego nagłówka, oraz jasnego i przekonującego wezwania do działania.


Kto jeszcze chce sprzedawać więcej przez Internet?

Chcesz sprawdzić jak możemy Ci pomóc zwiększyć sprzedaż?

  Jak przydatny był ten post?

  Kliknij gwiazdkę, aby ją ocenić!

  Average rating 0 / 5. Liczba głosów: 0

   Szybka wycena

   Adres Twojej strony to?

   Jak mogę się z Tobą skontaktować?

   Co otrzymasz?

   Strategię działań

   Audyt widoczności

   Atrakcyjną propozycję

   ...i wiele więcej!