Linki zewnętrzne i linkowanie zewnętrzne0
(0)

Linkowanie zewnętrzne i wewnętrzne – dlaczego jest takie ważne?

Linki zewnętrzne to hiperłącza prowadzące do innych stron internetowych, które znajdują się poza witryną, na której się znajdujemy. Służą one do łączenia różnych stron internetowych i umożliwiają użytkownikom poszerzenie zbioru informacji o dane z innych źródeł.

Odwołania do wysokiej jakości źródeł mogą pomóc nam w poprawieniu pozycji naszej strony, gdyż wyszukiwarki internetowe mogą uznawać źródła za „rekomendacje”, co może stanowić dowód na wartość strony.
Linki zewnętrzne budują również silne relacje z innymi witrynami i można się spodziewać współpracy i linków zwrotnych. Warto nawet zaproponować taką współpracę naszym partnerom, bo może to przyczynić się do zwiększenie ruchu na obu stronach.

W procesie pozyskiwania informacji bardzo ważne jest dostarczanie źródeł i dowodów. W tym kontekście linki zewnętrzne mogą służyć do upewnienia użytkownika, że treść na stronie jest oparta na faktach i wartościowej wiedzy.

Z drugiej strony przekierowanie użytkowników na stronę gorszej jakości (spam lub nieodpowiednie treści) wpływa negatywnie na postrzeganie naszej strony i może zaszkodzić jej reputacji. Może też sprawić, że inna strona wyda się ciekawsza niż nasza i spowoduje to utratę potencjalnego klienta.

Linkowanie zewnętrzne to proces pozyskiwania tych linków. Jest wiele metod ich pozyskiwania zależnych od źródeł zewnętrznych. Mogą to być na przykład odwołania do naszej strony w katalogach ( podanie danych teleadresowych), lub linkowanie z serwisów społecznościowych, co wiąże się z naszą aktywnością i współpracą z szeregiem osób i firm.


Kto jeszcze chce sprzedawać więcej przez Internet?

Chcesz sprawdzić jak możemy Ci pomóc zwiększyć sprzedaż?

  Oceń tekst

  Average rating 0 / 5. Liczba głosów: 0

   Szybka wycena

   Adres Twojej strony to?

   Jak możemy się z Tobą skontaktować?

   Co otrzymasz?

   Strategię działań

   Audyt widoczności

   Atrakcyjną propozycję

   ...i wiele więcej!