Przekierowanie 301 i 3020
(0)

Do czego służą przekierowania 301 i 302? Jak ich używać?

Przekierowanie 301 to sposób na poinformowanie o tym, że dana strona lub plik zostały trwale przeniesione pod inny adres URL i  odesłanie użytkowników Internetu i wyszukiwarek z jednego adresu na drugi. To jest jakby drogowskaz w Internecie, który mówi, że tej strony już tu nie ma, ale możemy znaleźć to, czego szukamy tutaj, czyli pod nowym adresem.

Jest to przeniesienie na stałe i zachowuje ono nasze obecne pozycje w wynikach wyszukiwania.
Wyszukiwarki takie jak Google dostają informację, że wszystkich, którzy szukają danej strony mają automatycznie przekierować do nowej strony pod inną nazwą. Jeśli np. zmieniliśmy nazwę firmy Domowe wypieki na Pyszne ciasta i ta nowa nazwa jest w adresie strony, to każdy, kto szuka nas pod poprzednią nazwą niezawodnie trafi do naszego sklepu.

Inną formą jest Przekierowanie 302, które jest przekserowaniem tymczasowym
Używa się go w przypadku konieczności wprowadzania zmian, przebudowy strony, lub gdy dany produkt jest chwilowo niedostępny.
Użytkownik przeglądający stronę internetową zostanie przeniesiony ze starego adresu na nowy URL i nie zauważy przy tym żadnej różnicy pomiędzy stronami.

Natomiast wyszukiwarkom przekserowanie 302 mówi, ze oryginalna strona nadal istnieje i powinna być nadal indeksowana , a przekserowanie jest tylko chwilowe.


Kto jeszcze chce sprzedawać więcej przez Internet?

Chcesz sprawdzić jak możemy Ci pomóc zwiększyć sprzedaż?

  Oceń tekst

  Average rating 0 / 5. Liczba głosów: 0

   Szybka wycena

   Adres Twojej strony to?

   Jak możemy się z Tobą skontaktować?

   Co otrzymasz?

   Strategię działań

   Audyt widoczności

   Atrakcyjną propozycję

   ...i wiele więcej!